Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde se budeme pro změnu zabývat obranou a obranými zařízeními v OGame.

Začnu opět se seznamem obraných zařízení.
Raketomet, Lehký leaser, Těžký leaser, Gaus kanón, Ion kanón, Plasmová věž, Malý planetární štít, Velký planetární štít, Antibalistické rakety, Meziplanetární rakety.

Jednotlivý popis obranných zařízení:

1)Raketomet - Raketomet je jednoduché obranné opatření s výborným poměrem cena/výkon. Jde o jednoduchý vývoj běžných balistických zbraní a technologií a nevyžaduje další výzkum. Jeho nízká výroní cena z něj dělá výtečnou zbraň proti malým letkám, ovšem později ztrácí na významu. V pozdějších fázích ji využijete pouze jako zálohu pro mnohem výkonější kanóny. Obranné mechanismy se deaktivují ve chvíli, kdy jsou příliš poškozené. Po bitvě je však až 70% šance, že se je opět podaří zprovoznit.

 

2)Lehký laser - Za účelem kompenzace obrovského pokroku v technologii vesmírných lodí museli výzkumníci vyvinout obranná zařízení, která by mohla také ovládat větší a lépe vyzbrojené lodě a letky. To byl vznik lehkého laseru. Koncentrovaná palba fotonů na cíl může způsobit znatelně vyšší poškození než obyčejné střelné zbraně. Aby bylo možno odolat větší palebné síle nových modelů lodí, byl laser vybaven vylepšenými štíty. Takže výrobní cena byla držena při zemi a zařízení nebylo dále posilováno. Lehký laser měl nejlepší poměr cena/výkon a tak o něj má zájem více rozvinutých civilizací. Obranné struktury se deaktivují, jakmile jsou příliš silně poškozeny. Po bitvě je až 70 % šance, že poškozené obranné struktury budou moci být navráceny do provozu.


3)Těžký laser -  Těžký laser je logickým stupněm vývoje lehkého laseru. Konstrukce je zesílena a vylepšena novými materiály. Střely jsou znatelně více odolné. Energetický systém a zaměřovací počítač byly zlepšeny tak, že těžký laser koncentruje více energie na cíl. Obranné zařízení se deaktivuje jakmile je příliš silně poškozené. Po bitvě je tu až 70 % šance, že poškozené obranné zařízení bude moci být navráceno do použití.


4)Gauss kanón - Střelné zbraně byly považovány za zastaralé ve srovnání s moderními nukleárními a energetickými technologiemi, vývojem hyperprostorového pohonu a zlepšeného obrnění. Velmi energetické technologie, které je vytlačily, jim pomohly navrátit se zpět na jejich obvyklou pozici. Princip byl známý z 20. a 21. století na Zemi - částicový akcelerátor. Gauss dělo opravdu není nic více než znatelně větší verze tohoto zařízení. Projektily vážící tuny jsou magneticky akcelerovány za obrovského výdaje energie a mají rychlostní hlavice, které zapálí prachové částice a vzduch okolo projektilu a náraz způsobí zemětřesení. Současná obrnění a štíty mohou odolat tomuto průniku jen velmi těžko a není neobvyklé, že je cíl jednoduše protržený. Obranná zařízení jsou deaktivována jakmile jsou příliš těžce poškozena. Po boji je tu až 70 % šance že poškozená obranná zařízení budou moci být navrácena do použití.


5)Ion kanón - Na Zemi v 21.století existovala technologie známá jako EMP. Elekromagnetické pulzní pole uzavírá další napětí v elektronické okruhy způsobující masivní selhání a ničení citlivých zařízení. Svého času se využívali jako rakety a bomby ve spojení s atomovými zbraněmi. Potom se EMP stále vyvíjelo, protože dokázalo vyřadit cíl zboje, který pak mohl být lehce zničen nebo obsazen.Svého času Ion kanón představoval nejvyšší formu EMP. Zasťitování ionty udělalo prostor pro větší, více učinější kanóny. Iontová technologie byla použita jen na křižnících, protože nároky na energii jsou nesmírné. V boji ake musí být cíl zničen a ne pouze paralyzován. Je zde 70 % šance, že se po boji sám opraví do původního stavu.


6)Plazmová věž - Laserová technologie byla skoro perfektní. Ionová technologie dospěla do finální fáze. Kvalitativně je prakticky nemožné získat větší efektivnost z jedné zbraně, ale nekdo přišel s myšlenkou zkombinovat dva systémy. Jeden známý z jaderný fůze, laser ohřívá častice (převážně deuterium) na extrémně vysoké teploty, dosahující milióny stupňů. Ionová technologie má základ ve formě urychleného elekrického výboje soustředěného do pole. Jakmile se jednou zahřeje, natlakuje a ionizuje, tak je vystřen do vesmíru akcelerátory. Na žhavý proud plasmy je ohromující pohled. Posádka zaměřené lodi čeká v obavách jestli plazma jejich loď roztrhá jejich na kusy a spálí všechnu eletroniku. Plazma je považována za nejobávanější zbraň a její technologie také podle toho stojí. Obranné baterie se deaktivují jakmile jsou těžce poškozeny. Po boji je až 70% šance, že se zase opraví.


7)Malý planetární štít - Kdysi byli štítové generátory dost velké jen na to aby pokryli loď. Dnes existují obrovské generátory na povrchu planet. Pokrývají celé planety silovým štítem který absorbuje obrovské množství energie než selže. Mále útočné lodě selhávají znovu a znovu díky štítu. Později se vynalezl velký planetrní štít který byl mnohem silnejší. Na planetě může být pouze jeden malý planetární štít. Je zde 70% šance, že obranné baterie se po bitvě sami opraví.


8)Velký planetární štít - Pozdější vylepšení máleho štítu. Je založen na stejné technologii, ale využívá více energie k zabraňování útokům nepřítele. Je zde 70% šance že se padlé baterie po boji zase opraví.


9)Antibalistické rakety - Antibalistické rakety ničí meziplanetární rakety. Každá antibalistická zničí jednu meziplanetární.


10)Meziplanetární rakety - Mezilanetární rakety ničí obranu nepřítele. Obranné baterie zničené těmito raketami se automaticky neopravují.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář